poznaj założycielki let’s pole

O nas

Aleksandra Sitek

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie o kierunku Turystyka i Rekreacja. Od lipca 2011 roku jestem dyplomowanym instruktorem Zumby, a w marcu 2014 roku obroniłam dyplom na Instruktor Tańca Jazzowego (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki), w tym również czasie uzyskałam dyplom i licencję instruktora pole dance fitness.

„Taniec i pole dance dają mi dużo radości i satysfakcji. Z natury jestem perfekcjonistką, dlatego też nieustannie pracuję nad swoim warsztatem i dążę do precyzji w każdy ruchu czy figurze jaką wykonuję. Przekłada się to też na zajęcia jakie prowadzę, podczas których, uczę swoje kursantki nie tylko poprawnej techniki, ale również gracji, płynnych przejść i zmian pozycji.

Zwracam uwagę na każdy drobiazg i szczegół, szukam rozwiązań, staram się pomóc każdej osobie na sali. Dbam również o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie moich kursantek. Trening ma być ciężką pracą, ale przede wszystkim chwilą radości i uśmiechu.”

A wszystko zaczęło się od…

„Moja przygoda z tańcem i sportem rozpoczęła się na studiach. To był zwrot w moim życiu! Wcześniej swoją przyszłość wiązałam ze sztuką i architekturą, a ze sportem niewiele miałam wspólnego. Swoje umiejętności rozwijałam w różnych stylach tanecznych począwszy od tańca nowoczesnego, hip –hop, jazz, modern jazz oraz ragga dance, pod okiem wspaniałych instruktorów jak: Paweł Michno, Barbara Wojciuk – Frankowska, Szymon Osiński, Magdalena Prieditis, Paweł Tolak, Anna Jujka, Beata Wojciechowska, Anna Wielogórska, Milena Jurczyk, Katarzyna Skawińska.

Brałam udział w licznych warsztatach tanecznych prowadzonych przez międzynarodowych tancerzy i choreografów jak: Jose Martinez czy Serkan Vural. Od marca 2012 roku jestem również założycielką zespołu Queens Cheerleaders. Razem z zespołem brałam udział w licznych pokazach tanecznych, koncertach i teledyskach. Oprócz tańca interesowały mnie też inne formy ruchu, dlatego cały czas szukałam nowych form artystycznych trenując dodatkowo akrobatykę, akrobatykę powietrzną oraz właśnie pole dance.

W lecie 2012 roku poszłam na pierwsze zajęcia pole dance, po 2 latach całkowicie zawładnął moim sercem. Po ukończeniu kursu na Instruktora Pole Dance , rozpoczęłam swoja pracę w klubach pole dance. Od tego czasu udoskonalałam swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach z zawodniczkami i artystami rangi międzynarodowej: Natasha Wang, Kira Noire, Doris Arnold, Anastasia Skutkohrova, Marion Cramp, Ansatasia Sokolowa, Evgeny Greshilov, Ekaterina Rodionova, Galina Musina, Natalia Tatarintsteva, Sergia Louis Anderson, Pink Pumpa, Dimitry Politov, Alex Shchukin, Yvonne Smink i wielu innych.”

Osiągnięcia i tytuły

II miejsce na V Mistrzostwach Esensai kategoria „Open Solo” – 30.01.2016 Gdańsk

III miejsce podczas Międzynarodowych Zawodów Pole Art Experience w kategorii Professional – 09.03.2019 Opole

II miejsce na III Mistrzostwach Polski Pole Sport IPSF Artistic Pole w kategorii Profesjonalistki Seniorki – 31.03.2019 Katowice

I miejsce podczas International Pinup Competition – Kategoria Profesjonalistki Seniorki – 28.09.2019 Bydgoszcz