Szczegóły programu nauczania

Poziomy zaawansowania pole dance

poziom podstawowy / wprowadzenie (1-4 tygodni)

Zajęcia wprowadzające, przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały styczności z pole dance i chcą rozpocząć swoją przygodę z rurką.
Poznajemy na nich podstawowe chwyty i uczymy się wykonywać najważniejsze obroty. Uczymy się wchodzenia i siadania na rurce. Podczas zajęć stale pracujemy nad wzmocnieniem ciała i jego rozciągnięciem.

poziom podstawowy (5-12 tygodni)

Zajęcia podczas których uczymy się łączyć podstawowe elementy na rurze statycznej. Poznajemy kolejne figury nieodwrócone w pole dance. Szlifujemy technikę wchodzenia na rurce, zwiększamy siłę i rozciągnięcie ciała.

poziom podstawowy (13-20 tygodni)

Zajęcia podczas których uczymy się nowych figur oraz staramy się wykonać poznane wcześniej figury z wejścia wyżej na rurce. Uczymy się nowych i trudniejszych wariacji poznanych wcześniej już figur. Szlifujemy technikę wykonania dotychczas poznanych figury na rurce obrotowej. Dalej zwiększamy siłę i rozciągnięcie ciała.

poziom średniozaawansowany

Podczas tych zajęć poznajemy pierwsze figury odwrócone (czyli wisząc głową do dołu) jak np: Basic Open V , Open V, Basic Invert, Scorpion, Gemmini, Handstand, Drop.
Uczymy się przejść i łączenia figur w combo. Nieustannie pracujemy nad siłą i rozciągnięciem ciała oraz szlifujemy figury na rurce obrotowej.

poziom średniozaawansowany

Na tym poziomie zaawansowania uczymy się wariacji z poznanych wcześniej figur. Uczymy się również przejść i łączenia figur w combo. Poznajemy nowe i trudniejsze figury odwrócone takie jak: butterfly, pegazus, inwerter D, brass monkey, shouldermout. Nieustannie pracujemy nad siłą i rozciągnięciem ciała oraz szlifujemy figury na rurce obrotowej.

poziom zaawansowany

Podczas tych zajęć szlifujemy poznane do tej pory figury, uczymy się nowych figur, poznajemy trudniejsze przejścia i łączenia figur ( combo ). Zaczynamy uczyć się techniki handspringa oraz różnych chwytów do handspringa. Uczymy się pracy na rurce obrotowej – łączenia figur w combo. Nieustannie pracujemy nad siłą i rozciągnięciem ciała.

poziom zaawansowany

Na tym poziomie zaawansowania uczymy się trudnych figur pole dance, pracujemy nad skomplikowanymi i siłowymi wejściami do różnych figur, łączymy je w trudne combo.
Pracujemy nad techniką handspringa, nad jego różnymi wejściami i przejściami. Zaczynamy pracować na technice deadlift oraz poznajemy dynamiczne przejścia i akrobacje. Uczymy się pracy na rurce obrotowej – łączenia figur w combo. Nieustannie pracujemy nad siłą i rozciągnięciem ciała.

poziom ekspert

Najwyższy poziom nauki w pole dnace, kolejne nowe figury bazują na poznanych wcześniejszych figurach, jednak wymagają dużej siły, rozciągnięcia i świadomości ciała. Uczymy się skomplikowanych combosów, wariacji, przejść, dropów i kaskad. Pracujemy nad deadliftem, fonji, saltami itp. Nieustannie pracujemy nad siłą i rozciągnięciem ciała oraz szlifujemy figury i przejścia na rurce obrotowej.